Pages Menu
TwitterFacebook
Categories Menu

Posted by on Mar 30, 2016 in Duyurular, Genel | 0 comments

Kadının Adı Var

 

 

ilan

 

 

Kadının Adı Var

Kadına ve erkeğe eşit uzaklıkta, insana yakın gösteri

Mücadeleci, kutsal, güzel, cesur, suçlu üç kadın, kendi yaşamlarından yola çıkarak, kadınların biyolojik donanımlarını ve sosyal rollerini mercek altına alıp, kadınların başarı yolunu açmaya davet ediyor sizi. 4 Nisan 2016’da Caddebostan Kültür Merkezi’nde saat 14:00’de başlayacak gösteri ücretsiz olarak sergilenecektir.

3 kadın: İnsanlık kadar yaşlı, gelecek kadar keşfedilmeyi bekleyen, eski acılardan yeni kahramanlıklar yaratmak isteyen. 3 kadında her kadının utancı, isyanı, istekleri, korkuları. Herkes gibi istiyorlar iyi bir işleri olmasını, keklerinin kabarmasını, çocuklarının iyi okullara gidebilmelerini, eşlerinden iltifat duymayı, dolmuştaki tek yolcu olmaktan korku duymamayı, girişimde bulunacakları zaman cesaretlendirilmeyi, suçluluk duymadan kendilerine zaman ayırmayı.

3 kadın, 181 bin çocuk gelinin, 24 milyon istismara uğrayan çocuğun hem zanlısı, hem koruyucusu. Bu üç kadından biri Ünzile ise, biri sizsiniz, biri de biziz.

Yapılan araştırmalar gösteriyor ki, kadının eğitimi yüzde 1 oranında arttığında, o ülkenin gayri safi milli hasılasına bunun katkısı yüzde 3,37 oranındadır.

Kadınların kendi potansiyellerini gerçekleştirmesi demek, okur yazar insanların çoğalması, iş hacminin artması, ekonominin güçlenmesi, ülkenin kalkınması demek. Ayrıca, kadın ve erkeğin barışması ve doyumlu beraberlikler kurabilmeleri demek. Böylece toplumun sağlığı, iş verimi ve çocuk gelişimi alanlarında Türkiye’nin ilerleyebilmesi demek.

Kadınların hayatlarının direksiyonunu ellerine alıp, gerçekleştirmek istedikleri hayallerinin peşinden koşmaları için gerekli ilham ve motivasyonu yaratmayı da amaçlarından biri olarak benimseyen Kadının Adı Var yaratıcıları onları davet eden tüm özel/devlet kurumlarının çalışanları, sivil toplum kuruluşları, üniversiteler, belediyeler kısacası herkese sunum yapmaya hazırlar.

Psikoterapist, yazar ve aile içi şiddet konusunda uzman Ebru Tuay Üzümcü, ayrıca UN Women Empower Women organizasyonu tarafından 2015-2016 global şampiyonlar arasına seçilmiştir.

Yönetim Danışmanı, yazar Banu Özkan Tozluyurt verdiği kurumsal eğitimlerin yanı sıra, Hayat Çocukla Güzel adlı kitabın yazarı, bir kadın üçlemesi olan İmza: Karın, İmza: Kızın, İmza: Ben’in yaratıcılarındandır.

Spiker, TV programcısı ve yazar Özge Uzun, ekran çalışmalarının yanında farklı gelişim gösteren çocukların ailelerine yönelik destekleyici çalışmalar yapmaktadır.

Bu üç kadın bir arada, bilgiyi ve deneyimi paylaşırken, izleyici bazen kendisini oyuncu olarak bulacak, bazen hırslanacak, bazen gülecek. Kadının Adı Var, her ay ücretsiz olarak halka açık oynandığı gibi kurumlara özel gösteriler de sunmaktadır.

4 Nisan 2016

Saat 14:00

Caddebostan Kültür Merkezi

Takip için:

www.kadininadivar.com
Facebook: https://www.facebook.com/KadinizVar

Twitter: @kadininadivar

Youtube: https://www.youtube.com/KadınınAdıVar

Kadının Adı Var adlı gösteri 6 Nisan 2016’da Ankara’da da sergilenecektir.

Yer: Ankara Barosu, Eğitim Merkezi

Saat: 14:00

Adres: Ihlamur sok. Kızılay/ANKARA

Share Button

Cevap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir