Pages Menu
TwitterFacebook
Categories Menu

Posted by on Eki 4, 2017 in Mekan | 0 comments

Callan Method İle İngilizce

 

O kadar uzun zaman, o kadar hareketli günler yaşıyordum ki, çevremdekilerin hep şu lafını duyardım. Nasıl yetişiyorsun? Hiç mi yorulmuyorsun? Ben senin gibi hayatta olamam. Ama ben seviyordum öyle yaşamayı, her an her yerde olmayı, farklı yerler görmeyi, yeni yeni insanlarla tanışıp farklı hikayeler dinlemeyi.. Sonra düşündüm ve madem zamanım var bunu kendimi geliştirmek için kullanayım. Tabi aklımda hep iki şey vardı. Yabancı dil öğrenmek ve işletme diplomamı almaktı. Diploma için kayıt yenileme işlemimi yaptım.

Bir gün arkadaşım Nurgül’le tiyatro izlerken, yaaa biliyor musun? İngilizce öğrenmek hep içimde uhde olarak kalacak dedim. Onun daha önceden sadece 2 ay deneyimleyebildiği (iş durumundan dolayı) bir mettottan bahsetti. Callan Method diye adlandırılan bir sistem, en önemli ayrıcalığı üzerinden ne kadar zaman geçerse geçsin unutulmaması.. Hemen araştırma işine giriştik ve bize yakınlığı dolayısıyla Kavacık Native Language dan randevu alıp, Şilan Hanım ile görüşmeye gittik.

 

140292914295369692

Bir kere şunu söylemek isterim. Bu bir reklam yazısı değildir. Tam 1 senedir deneyimlediğim ve 3. kitaba geçtiğim bir seviye üzerinden değerlendirme yapıyorum. 

 

Şilan hanım ilk olarak bize hedefimizi, ne beklediğimizi sordu. Bana çok ütopik gibi görünsede “alt yazısız dizi izleme” ve “yurtdışında bir rehber ihtiyacı duymadan rahatca seyehat etmek” dedim. İlk olarak seviye tespiti ve algı kapasite testleri yapıldı. Bizim ihtiyacımızı giderecek olan seviye 3. kitabın sonuydu. Testler sonucu ve conversion dersleri dahil toplamda 130 saatlik bir program bize yeterli gelebileceğine karar kıldık. İlk 3 dersi deneme dersi olarak yaptık. Hem sistemi anlamamız için hem de nasıl ilerleyebileceğimizi görmek için iyi bir fırsat oldu. Bize uygun olan paketlerden 100 saatlik ingilizce dersi programını seçtik. 2 arkadaş gittiğimiz için ücreti bölüşmüş olduk.

 

Callan Method ile İngilizce öğrenmenin avantajlarını sıralamak gerekirse,

  • Soru cevap döngüsü; son derece yoğun ve dikkat gerektiren bir ortam yaratır ve bu sayede öğrencinin mümkün olan en üst seviyede performans göstermesi sağlanır.
  • Method nasıl sonuç alır; Kişi fazla pratik yaparsa o kadar daha hızlı öğrenmiş olur. Diğer öğrenim teknikleriyle öğrenci ders esnasında ağzını dahi açmayabilir. Konuşmanın çoğu öğretmen tarafından yapılır. Zamanın çoğu ise öğretmen tahtaya yazı yazarken veya öğrenci not alırken geçer. Metodumuz ile öğrenci tüm ders boyunca ve diğer metotlardan dört misli daha fazlasını konuşur çünkü cevap vermek zorundadır.
  • Konuşmak zorunda olmak; Öğrenci tüm ders boyunca dersi dinlemeye ve sorulara cevap vermeye mecburdur böylelikle istese de istemese de öğrenmeye mecbur bırakılır. Öğrencinin öğrenme mecburiyetlerinden biri ise öğretmenin kendisini bir önceki derste öğretilenlerin tam olarak anlaşıldığına emin olmadıkça diğer derse geçirmemesinden kaynaklanır.
  • Hız; Sınıfta hızın önemi büyüktür. Öğrencinin İngilizce cümleyi kafasında ana dilinden tercüme edip ondan sonra kelimelere dökme alışkanlığından kurtulmasıdır ve onları hızlı şekilde konuşmaya zorlamak, bu alışkanlıklarını bir kenara atmalarını sağlar. Aynı zamanda bu sayede, dilin doğal konuşma hızına vakıf olurlar. Yabancı bir dili akıcı biçimde konuşabilmenin tek yolu, cümleleri ana dilden tercüme etme alışkanlığını terk etmektir ve uygulanan metot bunu sağlamak üzerine düzenlenmiştir. Öğretmenler her derste öğrenciye aynı soruyu anlayana ve normal bir konuşma hızıyla cevap verene kadar sorar. Bu hızı kazanmak ise bu soruların 4-5 kez duyulmasıyla mümkün olabilir.
  • Düzeltme; Öğretmenler, öğrencinin yaptığı bütün yanlışları düzeltilir ve bu düzeltmeler, gecikme olmadan, yanlışın duyulduğu anda yapılır. Böylece öğrencinin cümleye hatalı biçimde devam etmesi engellenir ve cümle yeni baştan doğru biçimde tekrarlatılır.

 

Şimdi ise bu method ile günlük hayatı kolaylaştırma için seçme nedenlerini sıralarsak,

  • Kesinlikle kişiye özel program olması, ders programı ders alacak kişinin ihtiyacına ve hedefine göre Standart-Yoğun- Hızlandırılmış şekilde ayarlanır. Ve tabiki ders saatlerini hatta günlerini  kendiniz belirleyebilirsiniz.
  • Dersler birebir şeklindedir.
  • Kısa zamanda İngilizce konuşmak isteyenler için yoğunlaştırılmış eğitim sayesinde 1 ayda 1 kitap bitirme fırsatı.
  • Gramer ve kelime bilgisi eğitimi ile beraber en önemlisi konuşma-anlamayı geliştiren Callan Method ile eğitim.
  • Sevdiğiniz bir kişiyle gelebilir, derslere birlikte katılabilir ve 2 kişilik ücret yerine 1 kişilik ücret ödeme fırsatını yakalayabilirsiniz.

 

25 saat yoğun eğitim ücreti 2500 TL nakit veya 2750 TL (Yapı Kredi Kart ödeme imkanı )

50 saat yoğun eğitim ücreti 4500 TL nakit veya 5000 TL ( Yapı Kredi Kart ödeme imkanı )

100 saat yoğun eğitim ücreti 8000 TL nakit veya 8750 TL (Yapı Kredi Kart ödeme imkanı)

 

NATIVE LANGUAGE

Kavacık Mah. Cumhuriyet Cad.
Yürekli Adam Sok. Kosif Plaza.
No:20 D:5-6 Kavacık / Beykoz ISTANBUL
Tel: 0216 425 93 31 Fax: 0216 425 31 72 www.ntvlng.com info@ntvlng.com

 

Share Button

Cevap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir