Pages Menu
TwitterFacebook
Categories Menu

Posted by on Mar 4, 2017 in Duru'yla Yaşam | 0 comments

+7 yaştan bildiriyorum

 

Taaa Duru’nun bebekliğinden beri, 3 yaşına gelsin daha da büyümesin derdim. Hep o yaşta kalsın diyordum. Hala fikrim değişmedi ama bu zamanlarımızdan çok keyif aldığım bir gerçek..

 

1,5 yaşından beri tüm tercihlerini kendi yapmasına rağmen şimdikiler daha farklı ve bilinçli. Artık tüm ilgi alanları, sevdiği sevmediği şeyler daha belirgin. Eskiden Duru onu yemez/sevmez/istemez dediklerim gününe göre farklılıklar gösteriyordu. Şimdi ise kesin ve net!

 

Bu durumda daha güzel vakit geçirebiliyoruz. Hani o yıllardır söylenen kaliteli zaman dedikleri o sürecin ne olduğunu keşfettik. Onun tercihlerine saygı duyduğum sürece, ki bunu her zaman yapıyorum. Nerdeyse artık hiç sorun yaşamıyoruz. Onunla birlikte bende büyüdüm.

 

IMG_2662

 

Sıkı bir süper penguen okuyucusu her ay büyük bir çoşkuyla alınıyor. Saatlerce okuyor. Çizim yapıyor. İçindeki testleri çözüyor. Kitap seçimleri gerçekten muhteşem. Arada 1-2 tanesine set vurduğum doğrudur 🙂 Müthiş kitap okuyor. Hatta bunun esprisi evde sürekli geçiyor. 1 ay içinde ciddi bir bütçe ayırmamız gerekiyor. Karikatürler çiziyor. Sürekli birşeyler icat etme peşinde. Düşünceleri ve yaptıkları ciddi önem verilecek düzeyde. Bu icat konusunda şimdi burada yazmayacağım. Çünkü Duru’nun anlatması 1 gün sürüyor. Düşünün ki benim yazmam 1 yılımı alabilir. Ama şunu söyleyebilirim, bu süreçte kafayı yedim. Evin her yanından bir şeyler çıkıyor ve elletmiyor. o bilmem neyin bilmem nesi, o şu, o bu..

 

Hayat bu kadar güzel mi? Hayır. Bir şeye hiç tahammülüm yok. Soğuk espriler!!!!

  • Anne gülme bahçeye dikilirsin.

Anladınız siz.. Sevgiler

Share Button

Cevap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir